Поради у виборі засобів для захисту рослин від шкідників
Наука внесла свій внесок у розвиток сільськогосподарської галузі, надавши фермерам величезний вибір засобів для захисту растенийот шкідників. В залежності від спектру дії, вони поділяються на види:
• зооциди – забезпечують защитуот гризунів;
• протруйники – уберігають від мешкають в грунті комах;
• інсектициди – для защитыот шкідників-комах;
• акарициди – захищають від кліщів;
• афициды – протистоять попелиці;
• інсектоакарициди – борються і з комахами-шкідниками, і з кліщами.
Вибираючи необхідний препарат від шкідників, слід знати, проти яких комах або гризунів він буде використовуватися.
Контактні і системні інсектициди та протруйники
Протруйники, інсектициди й інші засоби бувають двох видів: контактні і системні.
Контактні препарати, які діють безпосередньо на шкідника. Ефективним засіб буде тільки в тому випадку, якщо потрапить на комаху.
Системні – препарати, які накопичуються в рослині, завдяки чому воно саме починає захищати себе від шкідників.
Найбільш дієві засоби – системні, але у них є недолік. Оброблені ними культури стають в тій чи іншій мірі шкідливими для людини. Контактні протруйники та інсектициди набагато безпечніше, але складніший у використанні.
Оригінальні засоби захисту рослин від шкідників або дженерики?
Оригінальні засоби захисту рослин від шкідників виробляються на базі отриманих дослідним шляхом формул. За кожним препаратом варто наукова розробка, в яку вкладено багато сил і коштів. Таке собі можуть дозволити тільки брендові компанії-гіганти, яким під силу утримувати хімічну лабораторію.
Ті виробники, які не мають такої можливості, можуть скористатися досягненнями компаній-правовласників, коли у тих закінчиться термін патентного захисту. Вони починають випускати аналогічні інсектициди та протруйники, але вже під своїм логотипом. Такі средстваполучили назва дженерики. Підробкою вони не є.
Різниця між оригіналами і дженериками не тільки в ціні, але і в якості. Останні в рази дешевше, оскільки вони не вимагають витрат на розробку і тестування, і менш ефективні, так як виробники, як правило, заощаджують на компонентах.
Якій марці коштів віддати перевагу?
На це питання однозначної відповіді немає. У кожного своя стратегія вибору виробника. Одні довіряють рекламі і розкрученим брендам, інші воліють купувати засоби нікому не відомих компаній. Але, головне, щоб репутація виробника була бездоганною, а про неї (репутації) скажуть відгуки користувачів.
Дотримуючись вище викладених порад, легко вибрати оптимальне за всіма показниками засіб захисту рослин від шкідників.
- Известкование. Чем раскислить почву?Повышенная кислотность почвы причина снижения урожая. Чем провести раскисление почвы читайте в этой статье.