Продавець Інтернет-магазин "АгроЛан" розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
124 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:30 найближчого робочого дня (завтра, 24.06).

Шкідники сільськогосподарських рослин

Шкідники сільськогосподарських рослин

Різні шкідники і хвороби сільськогосподарських рослин щорічно забирають до 1/4 врожаю. До шкідників відносяться багато комахи, кліщі, нематоди (мікроскопічні круглі черв'яки), молюски, деякі гризуни і окремі види птахів. Найбільш численні і шкідливі з них — комахи: жуки, метелики, мухи, сарана, клопи, попелиці. Основні пошкодження рослинам завдають личинки.

Шкідники плодових та ягідних культур. На всіх породах плодових дерев і ягідних чагарників, починаючи з ранньої весни і до глибокої осені, зустрічаються колонії різних видів попелиць, высасывающих соки рослин, від чого листя і пагони засихають, рослина виснажується і знижується врожай. Попелиці ще й переносять вірусні захворювання. Висмоктують рослинні соки також мідяниці (або листоблішки, схожі на попелиць, але стрибаючі комахи). На корі стовбура і гілок зустрічаються нерухомо сидять невеликі комахи, покриті щільними воскоподібними щитками, — щитівки. При сильному зараженні вони викликають всихання гілок, виснаження і поступове відмирання рослини.

Плодовим і ягідним культурам великої шкоди завдають рослиноїдні кліщі, які живуть або відкрито на листі, або всередині нирок і здуттів (галлів), які утворюються в місцях пошкоджень. Деякі види кліщів покривають листя тонкою павутинкою. Живлячись соком рослин, кліщі руйнують хлорофіл, чого листя передчасно опадають. При сильному пошкодженні порушується нормальна закладання плодових бруньок і значно знижується врожай.

Великої шкоди завдають гусениці багатьох видів метеликів. Одні нищать нирки і листя (яблунева міль, кільчастий і непарний шовкопряди, золотогузка, боярышница, листовійки та ін), інші пошкоджують плоди та ягоди (яблунева, грушева, сливова плодожерки, крыжовниковая вогнівка), виїдають пагони і протачивают деревину (яблунева і смородинная скляниці, уїдлива древесница). Деякі з листогризучих метеликів при масовому розмноженні можуть знищити на деревах майже все листя (непарний шовкопряд, яблунева міль). Поширена повсюдно яблунева плодожерка, харчуючись м'якоттю плодів, часто викликає їх опадання; пошкоджені плоди втрачають товарну цінність і не можуть зберігатися.

Шкідники овочевих культур. Один з найбільш ранніх і небезпечних шкідників капусти та інших рослин родини капустяних — капустяна попелиця, розмноження якої посилюється при теплій вологій погоді. Крім того, попелиці переносять вірусні захворювання. Шкодять капусті і клопи (капустяний, ріпаковий, гірчичний), трипси (цибульний або тютюновий), теплична білокрилка. Цибулевий кореневої кліщ і стеблова нематода лука заподіюють шкоду цій культурі як у період вегетації, так і під час зберігання. У посушливі роки великої шкоди завдають блішки. Особливо небезпечні вони для сходів і розсади капусти після висадки в поле. Для пасльонових (картопля, томат, баклажан, перець та ін) найнебезпечніший ворог — колорадський жук, який знищує листя. Великої шкоди овочевим культурам завдають гусениці метеликів, що поїдають листя (капустяної молі, біланів, совок), а також бутони, квітки, насіння (зонтичної молі і вогнівки на насінниках моркви, кропу, селери та ін). Деякі грызущие шкідники пошкоджують коріння овочевих культур (личинки капустяних мух).

Шкідники польових культур. Один з найнебезпечніших шкідників польових культур — озима совка. Її гусениці многоядны і можуть харчуватися на різних рослинах. Вони підгризають стебла і черешки листя у підстави, гублять сходи озимих хлібів та ін. Надзвичайно ненажерливі гусениці лучного метелика, що залишають на листках лише великі жилки, а також кукурудзяного метелика, які розвиваються всередині стебел і в качанах кукурудзи, вигризаючи в них порожнини і ходи. Вони пошкоджують також просо, сорго, коноплі, соняшник, картопля, хміль та інші рослини. Значної шкоди злакам наносять хлібні блішки (стеблова і смугаста) , личинки шведської і гессенської мухи. Жук-хрестоносець живиться м'якими незрілими зернами спочатку озимих хлібів, потім більш пізно дозріваючих ярих пшениць. При цьому частина зерен вибивається з колосся і падає. Посівам хлібів великої шкоди завдає клоп шкідлива черепашка.

Методи боротьби із шкідниками сільськогосподарських рослин. Застосовують агротехнічні, фізико-механічні, хімічні і біологічні методи боротьби.

До агротехнічних методів відносяться правильний вибір і підготовка місця для закладки саду, вирощування і використання здорового садивного матеріалу, просторова ізоляція культур, що мають спільних шкідників, обробка грунту, внесення добрив, правильна обрізка, використання стійких сортів і т. д. При ретельній обробці грунту руйнуються місць проживання багатьох шкідливих комах, погіршуються умови їхньої зимівлі. Своєчасний посів забезпечує найбільш сприятливі умови для проростання насіння і розвитку рослин, що робить їх більш стійкими до пошкоджень. Застосування сівозміни з необхідною просторовою ізоляцією культур в ряді випадків виключає можливість їх пошкодження, так як комахи, пристосовані до харчування на певних рослинах, при зміні культур гинуть від нестачі їжі. Правильний режим харчування сприяє гарному росту і розвитку рослин та підвищує їх стійкість до багатьох шкідників. Знищення бур'янів, що є кормовою базою для багатьох шкідників, видалення засохлих гілок, очищення відмерлої кори на плодових деревах, своєчасні поливи значною мірою попереджають масове накопичення шкідників.

Фізико-механічні методи — це вирізка і спалювання засохлих, пошкоджених гілок, яєць деяких шкідників (наприклад, непарного і кільчастого шовкопрядів), струшування жуків (яблонный квіткоїд), накладання ловчих поясів проти плодожерки та збір падалиці, очищення штамбів від старої відмерлої кори і побілка їх вапняним молоком, зняття і спалювання гнізд зимуючих бояришніци і золотогузки і т. д.

Химические методы заключаются в использовании для борьбы с вредителями различных ядов — пестицидов. Они требуют специальных знаний, так как неумелое применение ядовитых веществ может вызвать отравление работающих с ними людей, гибель полезных насекомых, а также загрязнение ядами окружающей среды (почвы, растений, воды и т. д.).

В даний час велику увагу приділяють біологічних методів захисту рослин, безпечним для людини і сільськогосподарських тварин. Вони включають різні способи і прийоми використання живих організмів — паразитичних і хижих комах, кліщів, мікроорганізмів, а також комахоїдних птахів, ссавців і ін

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner