Продавець Інтернет-магазин "АгроЛан" розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
124 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:30 найближчого робочого дня (сьогодні).

Обмін речовин у рослин

Обмін речовин у рослин

Обмін речовин з навколишнім середовищем — головна умова життя організму. Однак поглинання і виділення речовин — це лише зовнішній прояв обміну. Основу життєдіяльності становить внутрішньоклітинне перетворення речовин, називається метаболізмом.

В основі обміну речовин лежать два тісно пов'язаних і взаємообумовлених процесу: асиміляція і дисиміляція. Асиміляція — засвоєння поживних речовин, синтез специфічних (характерних для даного організму) білків, нуклеїнових кислот, ліпідів, вуглеводів та інших сполук. Процеси асиміляції пов'язані зі споживанням енергії. Дисиміляція — розщеплення речовин, що надходять як ззовні, так і входять до складу клітин організму. Освобождающаяся при їх окисленні енергія використовується на різноманітні процеси життєдіяльності. Крім того, дисиміляція поставляє різні проміжні продукти, необхідні для синтетичних реакцій.

Рослини за типом живлення — автотрофные організми. Особливість їх обміну речовин в тому, що вони здатні синтезувати всі необхідні для життєдіяльності органічні речовини з мінеральних. Для синтезу органічних сполук з вуглекислого газу і води рослини використовують сонячну енергію. Інший унікальний процес, який відбувається тільки в рослинах, — переклад азоту з мінеральної форми в органічну, освіта амінокислот, які використовуються для біосинтезу білка. Ці так звані незамінні амінокислоти (лізин, валін, лейцин, ізолейцин, метіонін і ін) обов'язково повинні входити в раціон людини і тварин.

Фосфорний обмін у рослин зводиться до утворення зв'язку між залишками фосфорної кислоти і молекулою того чи іншого органічного речовини. Значення утворюються при цьому фосфорорганічних сполук величезна. Це і аденозинтрифосфорная кислота (АТФ) — переносник енергії в клітині, і нуклеїнові кислоти (ДНК, РНК), що здійснюють зберігання і передачу спадкової інформації, і фосфоліпіди — компоненти біологічних мембран та інші сполуки.

Велике значення в обміні речовин мають калій, кальцій, магній, залізо і інші елементи мінерального харчування і вітаміни. Частково вони включаються в органічні сполуки. Головна ж їх регуляторна роль.

Таким образом, обмен веществ — это многочисленные согласованные химические процессы. Важную роль в их регуляции играют ферменты — специфические биокатализаторы белковой природы, в состав которых входят витамины и ионы металлов. Количество ферментов и их набор контролируется генетическим аппаратом. Не менее важное значение имеют клеточные мембраны. Они контролируют скорость поступления и выхода веществ, образуют внутри клетки микроскопические отсеки, в которых находятся определенные ферментные системы и происходит метаболизм. Узгодженість обміну речовин в цілісному організмі забезпечується діяльністю гормонів.

Будь-яке захворювання, неповноцінне харчування призводять до порушень обміну речовин в організмі, які виражаються у зміні характеру перетворень речовин, накопичення проміжних, а іноді і не властивих нормальному обміну продуктів. Лікування цих порушень має бути спрямоване на усунення причин, що їх викликають.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner