Машини для захисту рослин
Для хімічного захисту рослин від шкідників і хвороб у сільському господарстві використовують різні машини: обприскувачі, опилювачі, протравлювачі, аерозольні генератори, фумігатори і розкидачі отруйних приманок.
Для нанесення на рослини рідких пестицидів застосовують обприскувачі. За призначенням обприскувачі діляться на спеціальні, які застосовуються для обробки якоїсь однієї культури: плодових дерев або хмелю, виноградників або польових культур, та універсальні, які мають змінні распыливающие пристрої для обробки різних культур. Розпилювання — нанесення робочої рідини на поверхню рослин проводиться штангою з розпилювачем або вентилятором.
Всі обприскувачі мають бак, насос, розподільну систему, раму, ходову частину і механізм приводу робочих органів.
Наприклад, показаний на малюнку навісний обприскувач ВІН‑400 (він буває як штанговий, так і вентиляторний), призначений для обробки польових культур, має бак 3, до складу якого входить фільтр, рівнемір 5 для контролю кількості робочої рідини, гидромешалка 12 і пристрій для механізованої заправки — ежектор 4, який з'єднаний з забірним рукавом 2.
Очищена від домішок рідина подається до насоса 11, а від нього до пульта управління 6. Пройшовши пульт, рідина в заданій кількості подається до штанги з розпилювачами 10 або через дозатор 8 до вентилятора 9. Створюваний ним повітряний потік дробить рідину і відносить її в сторону на 50-60 м. Заправки бака виробляють з ємності через рукав 2 і ежектор 4. Рідина йде по рукаву за рахунок розрідження, створюваного ежектором.
З допомогою опыливателей рослини покривають тонким шаром сухого порошкоподібного препарату.
Опыливатель ОШУ‑50 — навісний, широкозахватний універсальний. З його допомогою обробляють сади, виноградники, польові культури. Він складається з бункера 5 з ворошителем 4 і дозатором 3, вентилятора 7 з розпилювачем 6, механізму привода робочих органів 9 і регулятора витрати порошку — заслінки і рукоятки з тросом 2. В залежності від положення заслінки певну кількість порошку надходить у вентилятор, з якого сильної повітряної струменем викидається в бік від агрегату на 50-100 м.
Аерозольні генератори призначені для боротьби з шкідливими комахами та кліщами у садах, лісах, для обробітку польових культур, теплиць, тваринницьких та складських приміщень. Вони перетворюють концентрований розчин пестицидів в туман (аерозоль) механічним або термомеханічним способом. Аерозольний генератор дробить розчин термомеханічним способом. У нього є двоциліндровий двигун внутрішнього згоряння, повітряний нагнітач 1 з фільтром 2, бензинова пальник 3, камера згоряння 4, жарова труба 9, робоче сопло 7 з розпилювачем 8. Робоча рідина подається в сопло через дозуючий кран 6, а до розпилювача — по шлангу з бака 11 через приймач з фільтром 10. Бензин для двигуна і генератора знаходиться в баку 5.
При роботі двигуна нагнітач під надлишковим тиском подає очищений фільтром повітря в змішувальну камеру. Там розташована пальник, в яку надходить бензин з форсунки. Бензин змішується з повітрям, і утворюється горюча суміш. Вона запалюється іскрою від свічки 12, згорає, і відпрацьовані гази через жаровую трубу направляються до сопла. Гарячі гази, проходячи з великою швидкістю (до 300 м/с) крізь горловину сопла, засмоктують робочу рідину. Всередині сопла рідина розпилюється, і її частинки під дією високої температури випаровуються. При виході з сопла парогазова суміш змішується із зовнішнім повітрям, охолоджується і перетворюється на туман (аерозоль).
Протруювач насіння шнековий застосовується для обробки насіння пестицидами, щоб знищити збудників хвороб насіння. З його допомогою протруюють насіння сухим, напівсухим і мокрим способами. Машина має раму, на якій встановлені бункер насіння 8 з сіткою 6, бункер пестицидів 4 (обидва бункера забезпечені заслінками), резервуар для рідини 10 з дозуючим краном 12 і змішувач 11. Привід робочих органів здійснюється від електродвигуна 1.
При сухому способі протруювання насіння з бункера самопливом надходять у змішувач. Одночасно туди ж з іншого бункера подається порошкоподібний пестицид. Обертається шнек перемішує зерно і пестицид і переміщує їх до виходу. При мокрому способі протруювання з резервуара подається розчин пестициду; при напівсухому — порошкоподібний пестицид надходить з бункера, а з резервуара — вода для зволоження зерна, щоб до нього краще прилипав порошок. Подальший робочий процес такий же, як і при сухому протравленні.
Фумігація — обробка ґрунту і рослин быстроиспаряющимися і сильнодіючими отрутами, які вбивають шкідників рослин. Фумігатори бувають двох типів: ґрунтові — для внесення пестицидів у ґрунт на виноградниках і хмільниках і наметові — для обробки чагарників та цитрусових дерев. Пристрій фумігаторів входить ємність для пестициду, дозуючий пристрій і розподільник. Ґрунтовий фумігатор подає пестициди в грунт через сошник. Наметове фумігатор розпорошує пестициди під наметом, якою накривають оброблювані рослини.
- Известкование. Чем раскислить почву?Повышенная кислотность почвы причина снижения урожая. Чем провести раскисление почвы читайте в этой статье.