Інноваційний інсекто-фунгіцидний протруйник проти широкого спектра шкідників і хвороб зі стимулюючим ефектом
Дiюча речовина
Тіаметоксам, 250 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + флудиоксоніл, 50 г/л
Препаративна форма
Концентрат, який тече для обробки насіння
Токсичнiсть
Класифікація ВООЗ: 3 клас небезпечності Строки виходу працівників на оброблені площі для проведення механізованих, ручних робіт — не регламентуються.
Хiмiчна група
Неонікотиноїди + триазоли + стробілурини + фенілпірроли
Переваги препарату:
- високоефективний контроль хвороб і шкідників;
- тривалий період захисної дії;
- відсутність ризику виникнення резистентності;
- стимуляція кореневої системи, фотосинтезу, поглинання вологи;
- не потребує бакових «партнерів»;
- додатковий стимулюючий та фізіологічний ефект.
Сумісність
Сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами, які мають нейтральну реакцію. Перед приготуванням робочих сумішей доцільно перевірити препарати на сумісність (відсутність осаду, піни, розшарування, збивання в грудки, неповне розчинення одного з препаратів тощо). Рекомендовано використовувати з мікродобривами та стимуляторами росту рослин.
Механiзм дії
Флудиоксоніл – інгібітор процесу фосфорилювання глюкози під час клітинного дихання, що призводить до порушення функціонування клітинних мембран грибів та зупиняє ріст міцелію. Це контактна діюча речовина, що локально проникає в тканини насіння і повільно переміщується сходами. Тебуконазол – системна діюча речовина, що володіє захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями. Призводить до блокування біосинтезу ергостеролу – основного стерину, що входить до складу клітинної стінки грибів. Зв’язування ергостеролу призупиняє поділ клітин збудника, тому з часом він гине. Азоксистробін – системний, трансламінарний та захисний фунгіцид із додатковою лікувальною та викорінюючою дією. Це інгібітор клітинного дихання, який блокує утворення спор та ріст міцелію. Тіаметоксам блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, які відповідають за розпізнавання молекул ацетилхоліну. В результаті припиняється передача нервового імпульсу, і протягом години порушується рухома активність шкідника, що, своєю чергою, не дозволяє продовжувати процес живлення.
Культура | Норма витрати препарату, л/т | Спектр дії | Спосіб, час обробки |
---|---|---|---|
Зернові колосові (озимі, ярі) | 0.75-1.0 | Сажка (види), кореневі гнилі (фузаріозна, гельмінтоспоріозна, офіобольозна), септоріоз, борошниста роса, хлібна жужелиця, дротяники, злакові мухи, хлібні блішки, попелиці, цикадки | Передпосівне протруювання насіння |
Максимальна кратність обробок за сезон – 1.
Період очікування від обробки до збору врожаю не встановлюється.
Норма витрати робочого розчину: 10.0 л/т.
Особливостi застосування
Обробку насіння проводити використовуючи спеціалізоване механічне обладнання для протруювання. При завчасному протруюванні вологість насіння повинна бути на 1% нижчою від кондиційної з метою уникнення можливості самонагрівання насіння після обробки. Використовувати лише якісне, відкаліброване, не пошкоджене та звільнене від сторонніх домішок насіння. Важливим чинником ефективної дії препарату є рівномірність покриття поверхні насінини (достатня та рівномірна). Висока ефективність залежить від якості обробки насіння та висівання його в добре підготовлений вологий ґрунт. Якість протруєння препаратом залежить від підготовки посівного матеріалу, правильності приготування робочого розчину та налаштування протруювального механізму.
- Ціна: 5 870 ₴/каністра